Dnes jsem fakt nakvašenej. A není to žádná malá věc. Je to zcela zásadní.

Blbý je, že za to ani není komu vynadat. A tak si musím aspoň takhle mrzce ulevit a otrávit vám váš jistě nádherný den.

Hrozně štve to pitomý nic.
To nic, který tady za to všecko může.

Možná si teď nejste jistí, který konkrétní nic myslím a jestli třeba nemám horečku. A jak mě vůbec může nic štvát. Ale nebojte, hned to objasním.

Štve mě to jedno konkreténí nic, který se jednoho dne začalo tak zahušťovat a zahušťovat, až se zahustilo tak moc, že vybuchlo a vznikl vesmír. A v něm potom tahle planeta a na ní pak tenhle pošahanej a porouchanej systém.

Kdyby si to nic tyhle laciný a trapný hokus-pokusy ušetřilo, bylo by tady furt jenom krásný, tichý, klidný, harmonický a dokonale uklizený nic. Žádný ztracený miliony za 10 minut prostoje fabriky, žádný děti umírající hlady, žádný vykácený pralesy. Žádný podobný trable. Žádnej pres = žádnej stres.

Ale to vono né. Vono se to prostě muselo rozhodnout, že ze sebe (teda ničeho) udělá něco. A že to udělá s pořádným rachotem. Ať to stojí za to.
A tak se to „milý“ nic začalo smršťovat, až bylo tak moc ničeho na tak malým místě, že to prostě nevydrželo ten přetlak a ruplo to. Velký třesk se tomu říká.

Nikoho by nemrzelo, kdyby nic zůstalo ničím. Nebyl by totiž nikdo, koho by to mohlo mrzet. Sice by nebyl ani nikdo, kdo by se z něčeho mohl radovat, ale to neva. Stejně v sobě každá radost nese zárodek smutku.

Naštěstí to snad bylo asi jediný takhle pitomý nic na světě. Přestavte si, že by se každý nic takhle mírnix týrnix rozhodlo zahustit a bouchnout. Na to vám žádná cyklistická přilba nepomůže, když vám takový nic, zahuštěný do miniaturního bodu, kterej se logicky může nacházet naprosto a nekontrolovatelně kdekoliv, vyvrhne naprosto nečekaně do ksichtu celej novej obrovskej vesmír.

Takže jedno jediný nic si jen tak zhřeší a my chudáci to tady teď musíme celý vodmakat.

Chtěl bych proto apelovat na evropskou komisi, aby navrhla nějakou novou regulaci, která by pro příště podobný excesy zatrhla.

Nazval bych to třeba „Směrnice pro zamezení zahušťování a výbuchů ničeho“. Ale tady fakt prosím žádný výjimky. Nebo aspoň ne víc než třicet.

Ach jo. Taky si říkáte, jestli se s tím dá něco dělat?

Nic se dá dělat…

Proto si zapamatujte zásadní informaci, kterou bohužel ve školách (na rozdíl od teorie vzniku vesmíru) nikdo neučí: Žádný nic nemá rozum a nejméně jedno historický nic bylo fakt pěkně pitomý.

 

 

0 komentářů

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

©2022 FlyingLizard

Rychlý kontakt

Písněte mi na mail :)

Sending

Log in with your credentials

Forgot your details?