Když tak nad tím přemýšlím, nenapadá mě už nějakou dobu lepší přirovnání, než že jsme jako klubka, tvořená mnoha a mnoha nitkami a bavlnkami. Nejsou ale jen tak hezky rovnoměrně a úhledně namotaná, jak to známe z obchodů nebo od babiček. Jsou propletená křížem krážem a zpravidla silně zašmodrchaná. Některá vlákna v nich / nás jsou navíc jemná a křehká, některá zase velmi pevná a odolná. A tenká. A tlustá. Čistá. Špinavá. Hladká. Hrubá. Voňavá. Zapáchající. A nevím ještě jaká…

A aby to nebylo tak jednoduché, často ta vlákna mají velmi podobné barvy. A je tudíž sakra těžké se v nich vyznat. A když je chceme rozmotat, tak se musíme hodně snažit.

Odměnou nám pak může být, že se nám najednou rozvážou nohy, ruce, myšlenky, ústa, nebo cokoliv jiného.

Občas se nám při té snaze stává, že spíš utahujeme, než abychom rozplétali. Protože prostě nevidíme, odkud a kam které vlákno v tom chumlu vede.

Astrologie je pro mě jednou z metod, která nám může být v naší snaze nápomocná. Může totiž pomoci jednotlivé nitky a provázky obarvit různými barvami. Což neznamená, že máme vyhráno. Což vlastně ani samo o sobě nic neřeší. Prostě a pouze (přičemž ono „pouze“ je zde ve smyslu velevýznamném a signifikantním) nám pomáhá lépe spatřit a rozlišit kudy, odkud a kam které vlákno vede. A může nám tak pomoci s rozplétáním.

Tak. Tímto vlastně říkám, jaký význam pro mě astrologie má především. Neslouží mi k věštění událostí, jako to předstírají bláboly v populárních tiskovinách. Je mi pomůckou, jednou z mnoha, na cestě sebe-poznání. A kdo věří a vidí to, co já, ví, že sebepoznání je zároveň poznáním všeho okolo.

 

Tečka. (Není tečka jen další maličkatý klubko???)

0 komentářů

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

©2021 FlyingLizard

Rychlý kontakt

Písněte mi na mail :)

Sending

Log in with your credentials

Forgot your details?