Co když ti, kdo páchají nejhorší zvěrstva a nejstrašnější činy, jsou ve skutečnosti těmi nejčistšími bytostmi, které se ve své moudrosti uvolily zahrát nám tady tu temnou stranu? Třeba proto, abychom my ostatní měli ty správné okolnosti a příležitosti vymáčknout ze sebe pravou šlechetnost, soucit, odvahu, nebo nějakou jinou dobrou vlastnost?

Co když úroveň jejich poznání tak dalece přesahuje tu naši, že jejich čistá motivace může zůstat zcela skrytá za jejich ohavnými slovy, činy a filosofiemi?

Co když sami cítí a prožívají násobně bolest, kterou nám způsobují, protože úroveň jejich soucitu je podstatně vyšší, než ta naše?

Co když je to právě tento nesmírný soucit, kvůli kterému nám nabízejí tak jasně a zřetelně viditelné možnosti vyrůst, prohlédnout a konat dobro?

Možná ta nahoře chodí po ráji Pánbůh a prosí všechny: „Přátelé zlatí, buďte někdo té lásky a běžte jim tam dolů zahrát pořádný křiváky. Jsou tam duše, co by se chtěly stát lepšími, ale nemají k tomu žádné příležitosti.“
A na tuhle výzvu samozřejmě reagují jen ti nejhodnější a nejlepší, protože všichni ostatní si chtějí užívat zaslouženého vegetu v ráji.

Víme opravdu, jak se věci mají?

Hmmmmm, víme hovno, přátelé.

Všechno je otázkou úhlu pohledu. Všechno je otázkou úrovně porozumění a stupně otevřenosti mysli.

A jediné, co s tím můžeme dělat, je dělat jak nejlépe můžeme. Anebo, když na to nemáme, dělat jak musíme.

Ale od toho, abychom nedělali jak musíme, ale jak skutečně cítíme, od toho asi i to zlo je…

Oni ti, co Ježíše přitloukli na kříž, taky asi dělali spíš co museli, než že by z nějakých vlastních osobních důvodů chtěli. Oni ti všichni vojáci, co pozabíjeli stovky až miliony lidí taky jen dělali co museli. Oni ti finančáci a vládci a politici a úředníci, nadnárodní korporátníci a vykořisťovatelé a … vlastně my všichni .. taky jen dělají, co musí.

Nakonec každej, kdo dělá „zlo“, má v hlavě nějaký svoje musím. SKORO každej to tak má. Stejně jako ti dole, tak ti nahoře.

Každej z nás ho aspoň trochu dělá a aspoň trochu svý svědomí utěšuje, že nemůže jinak, že prostě musí (zeptejte se sami sebe na svoje protože…)

A tak, co když ti opravdu hodně zlí, jsou vlastně těmi nejčistšími tady v tom našem spolku, protože to nedělají s omluvou, že musí, ale dělají to vědomě a s nekonečnou láskou k nám všem?

A nebo ne??

0 komentářů

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

©2022 FlyingLizard

Rychlý kontakt

Písněte mi na mail :)

Sending

Log in with your credentials

Forgot your details?